Čím si ještě víc zhoršuješ akné?

16. ledna 2011 v 11:26 | Krasna.cz |  Teenagerrs


akné
Zázračné vodičky a předražené krémy tvoji pleť nezachrání, pokud budeš svoje akné zhoršovat díky zlozvykům, které si možná ani neuvědomuješ.
Jestli patříš mezi ty méně šťastné, kterým obličej "zdobí" zarudlé pupínky a otravné boláčky, nejspíš taky čekáš na to, až se do obchodů dostane nějaký zázračný krém, který tě ošklivého akné nadobro zbaví.

Víš ale, že proti němu můžeš začít bojovat jednoduchou změnou svého chování? Zjisti, jestli neděláš některou z chyb, které tvoje akné pěkně přiživuje.

Kouření
Kouření je samo o sobě dost nepříjemný zlozvyk, který se podepisuje na tvém vzhledu i zdraví. A má vliv i na akné. Díky nikotinu totiž dochází ke stažení drobných cévek v kůži, a vlivem toho je kůže hůře zásobována živinami a kyslíkem. Zároveň nejsou odváděny odpadní produkty, a tím se celkový stav kůže zhoršuje. Špatná zpráva je, že negativní vliv na akné nemá jen to, když ty sama kouříš, ale i častý pobyt v zakouřeném prostředí.

Jak sdílet naše videa a články s vašimi přáteli?

Pobavilo vás video nebo článek na Nova.cz, chcete ho doporučit svým přátelům anebo se k němu po čase vrátit? Není nic jednoduššího než ho přidat jako odkaz na vaši komunitní síť.
Stránky jako je Blog.cz, Facebook, Delicious, Digg, Google nebo MySpace svým registrovaným uživatelům nabízejí jednoduché sdílení a uložení. Pod našim videem nebo článkem klikněte na ikonu vaší komunitní sítě, přidejte zprávu a vaši známí po celém světě budou o vás vědět víc.
Je to jednoduché a zdarma!

Nevhodná kosmetika
Na akné existuje celá škála kosmetických výrobků, jestli ho máš vážně silné, měla bys vyhledat pomoc kožního lékaře. Pokud totiž budeš používat nevhodnou kosmetiku, jen ho zhoršíš. Častý peeling, čistící vody s alkoholem i krémy s obsahem vazelíny, které ti zanášejí póry, by pro tebe měly být naprosté tabu.

Počasí
To, jak je venku, bohužel neovlivníš. Můžeš ale ovlivnit, jak dlouho venku jsi a jak vyrážíš ven "ochráněna". V horkém slunci i teď v zimě v silných mrazech bys neměla zapomínat na vhodný krém, aby tvoje pokožka netrpěla. V horku a vlhku se akné pěkně daří, stejně tak ti ho zhorší zapařené a propocené oblečení. Promysli tedy, v čem vyrážíš v pátek tančit na diskotéku. Když oblečeš něco neprodyšného, možná budeš překvapena, až ti na zádech vyskáče ošklivá krupička.

Léky a chemické látky
Některé léky mohou akné zhrošovat. Bereš-li něco pravidelně, přečti si příbalový leták, jestli se to netýká právě tebe. Na seznam škodičů patří třeba vitamín B12 nebo některé léky proti epilepsii.

Jak sdílet naše videa a články s vašimi přáteli?

Pobavilo vás video nebo článek na Nova.cz, chcete ho doporučit svým přátelům anebo se k němu po čase vrátit? Není nic jednoduššího než ho přidat jako odkaz na vaši komunitní síť.
Stránky jako je Blog.cz, Facebook, Delicious, Digg, Google nebo MySpace svým registrovaným uživatelům nabízejí jednoduché sdílení a uložení. Pod našim videem nebo článkem klikněte na ikonu vaší komunitní sítě, přidejte zprávu a vaši známí po celém světě budou o vás vědět víc.
Je to jednoduché a zdarma!

Menstruace
To je samozřejmě u holek úplně přirozená věc. ;-) Všimla sis ale, že těsně před menstruací se ti pleť nápadně zhorší? Hormonálními změnami a zvýšenou tvorbou mazu  prostě dostává pokožka víc zabrat a pupínky jsou tu. Zkus na to myslet a těsně před menstruací si naplánuj důkladnou očistu pleťovou maskou. Pomůžeš tím svým pórům přestát tvoje dny s menší pohromou.

Mléko
O tom, jak moc je nebo není zdravé, se spekuluje docela často. V jednom nedávném testu se ale zjistilo, že kdybys pila denně pravidelně alespoň půl litru mléka, tvoje akné se zhorší až o padesát procent! Zajímavé je, že nejhorší výsledky mělo na svědomí odstředěné mléko.


Potraviny
Chipsy, čokoláda, pomeranče, ořechy... Tyhle dobroty nesly dlouho pověst potravin, které umí zhoršit akné. Odborníci ale tvrdí, že je to naprostý nesmysl a že záleží pouze na individuální citlivosti. Zkus vysledovat, jestli se ti po některém jídle pleť skutečně nezhoršuje. A rozhodně hodně pij, protože nedostatečně hydratovaná pleť má tendenci se víc mastit, a tím je i náchylnější k tvorbě akné.

Stres
Někomu se ze stresu a psychického vypětí dělají na čele vrásky, tobě místo toho vyraší na bradě nový pupínek. Všimla sis, jak se ti teď v pololetí zhoršila pleť? Klidně může být na vině to, jak se nervuješ z písemek a zkoušení. Naučit se nestresovat není snadný úkol, ale kvůli krásnější pleti by ses o to mohla aspoň pokusit. ;-)

Pobyt v prašném prostřední
Prach a drobný píseček může ucpávat póry a ty máš hned obličej samý nafouklý boláček. Chystáš se třeba o letních prázdninách k moři. I tam - hlavně při procházkách po písčité pláži - dostane tvoje pleť zabrat. Nezapomínej se proto dostatečně mazat a večer poctivě čistit pleť.

Dotyky
Nad něčím ses zamyslela a nevědomky sis přitom podepřela bradu dlaní. Chyba! Nejen že tlakem na pleť škodíš svým pórům, ale ještě jim při dotyku dopřeješ pěknou dávku bakterií, které mohou za ošklivé zarudlé vřídky. Nezapomínej si pravidelně mýt ruce mýdlem a zkus omezit dotyky na svém obličeji. Jak? Namaž si ruce nějakým hodně voňavým krémem. Když si podepřeš obličej, ucítíš vůni a dojde ti to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama