Jak být fakt dobrá kámoška?

16. ledna 2011 v 11:23 | Krasna.cz |  Teenagerrs


Kamarádky
zdroj: profimedia.cz Kamarádky
aktualizováno 07.01.2011, 09:57 | 06.01.2011, 23:49 | Krasna.cz
Jsou kamarádky a "kamarádky". Myslíš, že je na tebe spoleh a že o tobě někdo může prohlásit, že jsi skutečná přítelkyně?
Jasně, že je fajn mít kámošky, na které je spoleh, když potřebuješ opsat úkol z matiky nebo zajít s někým odpoledne na nákupy. Jenže co když je potřeba něco víc?

Máš kamarádky, na které se můžeš bez obav obrátit, i když se potřebuješ vybrečet po rozchodu nebo svěřit s tíživým tajemstvím? A hlavně - jsi ty sama takováhle kámoška i pro druhé?

Existuje několik zásad skutečného přátelství, které bys neměla překračovat:

1. Naslouchej
Jasně, že toho máš plno, co jí potřebuješ svěřit. Ale bacha, ať nemluvíš pořád jenom ty. Pravá kámoška, ať má problémů kolik chce a jak chce velkých, si vždycky najde čas na problémy své přítelkyně.

2. Drž tajemství
Svěřila se ti, že se jí líbí Marek z basketu, že neumí ani trochu zpívat a že ty skvělý nový džíny má vlastně ze sekáče. Jestli jste vážně dobré kamarádky, ani ti nemusí říkat, které věci se prostě nehodí šířit dál. Když už tě ale poprosí, že tohle fakt musí zůstat jen mezi vámi, nediv se, když s tebou přestane kamarádit, když to hned vyslepičíš půlce třídy.


Silvestr
Kámoška s tebou vyrazí na party, pravá kámoška s tebou bude, i když se ti po koktejlu udělá trochu nevolno. (Foto: profimedia.cz)


3. Pomáhej
Tápe v matice a ty ji zvládáš levou zadní? Vymlouvá se z vašeho tradičního sedánku v cukrárně a ty tušíš, že to bude proto, že jí zas z kapesného nic nezbylo? Pomlouvají ji za jejími zády nejnafoukanější holky ze třídy? Ty jsi tu od toho, abys ji zachránila. Doučuj ji, půjč jí peníze nebo tentokrát vyrazte někam, kde je nebude třeba, před ostatními se ji zastaň. Každý se trochu stydí říct si o pomoc, ale nejlepší kámošce není ani třeba říkat, protože ta už dávno tuší, kde je třeba pomoci.

4. Nežárli
Má lepší ohoz, písemku napsala na lepší známku, na diskotéce se na ni kouklo víc kluků. Ach jo, tolik jí závidíš. Pozor, ať tahle závist nepřeroste až v žárlivost, od té to jde ke konci kamarádství pěkně rychle. Chceš být krásná, chytrá nebo úspěšná jako ona? Tak se jí zeptej, jak na to. Jste přece kámošky. ;-)


5. Nebud nevěrná
Jasně, že není tvá jediná kamarádka, ale jí bys měla věnovat víc času, než ostatním. Pokud ji zanedbáváš, protože "u Majdy jsou nejlepší mejdla, Kačka má novou malou sestřičku, kterou musíš vidět, a Petra umí nejlíp nakupovat ve slevách," asi si koleduješ o to, že na své nové kámošky budeš mít brzy víc času. Když na ni kašleš ty, vykašle se brzy i ona na tebe.

6. Nebuď tajnůstkářka
Ona ti svěří i to nejhorší tajemství, ale ty před ní tutláš i to, že už měsíc chodíš s klukem (určitě by mi ho neschválila), a kdes koupila ten skvělý kabát (přece nebudeme mít stejný). Jasně, že jí nemusíš říkat všechno, ale komu jinému by ses měla svěřit, než jí?

7. Buď upřímná
Kráčí si do školy s novým účesem, který je prostě děsný, a ty jí vehementně utvrzuješ, jak je boží a že se všem bude líbit? Ty jsi ale zákeřnice. Neboj se být upřímná, i když to může bolet. Popravdě jí řekni, že jí účes nesedne a zkuste ho v rychlosti předělat, ať není celé třídě k smíchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama