Jak si pořídit parádní blog

16. ledna 2011 v 11:29 | Krasna.cz |  Teenagerrs


Blog LadyVanilka
Na otázku jak mít uspěšný blog, jak s blogem začít a jak dosáhnout velké návštěvnosti odpovídám stále častěji. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek.
Na začátek chci říct, ať nečekáš, že ti každý s blogem bude pomáhat, vymyslí články apod. Mně také nikdo nepomáhal. Dám ti ale pár rad a tipů, jak si pořídit blog, který se bude líbit.

Rubriky jsou základ!
Pojmenuj si je nějak originálně. Například fotky si můžeš pojmenovat jako fotogalerie, galerie, fotografie, moje fotky apod. Existuje hodně možností, jak rubriky pojmenovat, vyber si ten nejoriginálnější název.

Nemám ráda,když má blog hodně rubrik. Někdo možná ano, ale já osobně ne. Nevyznám se v tom. Udělej také zajímavé přehledné rozcestníky, třeba i s fotkama.

Neboj se reklamy
I já jsem začínala reklamama na různých webech nebo jiných blozích. Získala jsem si jimi návštěvníky - a některé i stálé! Návštěvku nemám zaslouženou, ale mně osobně to vůbec nevadí. Reklamy si však dělat nemusíš! Není to poviné, stejně jako vše, co tu píši. Protože hodně lidí vám může za reklamy nadávat...

Blog LadyVanilka
Fotoromány, ve kterých hraješ ty a tvé kámošky, na blozích frčí. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Co přidávat?
Kdybych tady napsala, co přidávat konkrétně, tak by to bylo nanic a žádný blog by nebyl originální - pokud by ses radama skutečně řídila. Protože každý bloger by měl přidávat jiné věci. Věci, které mu jdou, které mu vyhovují, které ho baví.

Já osobně si myslím, že na blog patří hlavně: rubrika o mně (není povinná), fotky (nejsou povinné ). Také fotopříběhy můžeš udělat, a říct tím něco o sobě. Na mém blogu měly na začátku rozhodně největší uspěch. Můžeš se na ně podívat tady.

Jak na pěkné fotky
K fotkám bych tu chtěla jen napsat, že pokud je neumíš upravovat, tak je neupravuj. Aby jsi to náhodou nepokazila. Najdi si někoho, kdo ti fotky hezky upraví. Pořiď si kvalitní fotoaparát a foť se na samospoušť. Hodně blogerek si teď pořizuje grafičky, které jim udělají design, upraví fotky apod. Poohlédni se po nějaké.

Chce to péči
Když se nebudeš o blog starat, nikdy nedosáhneš velké návštěvnosti. Tím, že napíšeš: pozastavuji blog, končím s blogem, si návštěvníky nezískáš! Je důležité být spolehlivá a denně přidávat aspoň jeden článek. Nebo přidávej jednou za dva dny, ale o to propracovanější věc... Je to jen na tobě.

Nekopíruj
Také originalita se v dnešní době cení. Když si zařídíš rubriky, které jiné blogy nemají, bude tvůj blog zajímavější a lidé se tam budou častěji vracet, aby se podívali, co si zas vymyslela. Já měla například: fitness, hledám talenty a nějaký funny club...

Sleduj ho z druhé strany
Když přijdeš na nějaký blog a uvidíš jen dlouhé články, odejdeš s blogu? Nebo si ty dlouhé nudné články začnete číst? Asi máš jasno, že? Zkus se na svůj blog podívat z jiného úhlu, jako návštěvník, který je tam poprvé. Co bys změnila? Co bys udělala jinak? Můžeš se také poptat ostatních...

Design až na prvním místě
Říká se: nesuď knihu podle obalu. Ale u blogu to tak většinou bývá, že odsoudíš blog podle designu. Ano, narážím na to, že design je důležitý klíč k úspěchu. Zvol příjemnou barvu, ne moc křiklavou. Aby se to lidem hezky četlo. Design může být animační nebo obyčejný, záhlaví malé nebo velké - je tolik možností, ukaž trochu fantazie. Jestli začínáš, radši si sežeň nějakýho zkušenýho grafika.

Oblíbená nebo hodně navštěvovaná
Každopádně nejúčinnějším způsobem, jak mít BIG návštěvnost, je dělat chyby, kritizovat a mít průsery. Je to špatný způsob a lidi tě budou nenávidět. Ale návštěvnost naroste... Co si vybereš? Oblíbenost vs. návštěvnost?

Jak to máš se svým blogem ty? Radši se snažíš zalíbit nebo se snažíš šokovat a upoutat tak na sebe pozornost? Piš do komentářů.
Click here....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -PrinCesLuCy- -PrinCesLuCy- | Web | 16. ledna 2011 v 12:01 | Reagovat

z kama si to našlA?...jinak je to dobrý..:)...akorát to nejde moc přečíst..

2 -PrinCesLuCy- -PrinCesLuCy- | Web | 16. ledna 2011 v 12:02 | Reagovat

a fotoromány má dobrá didlinka-d.blog.cz nebo dominikamyslivcova.cz :)..určitě se koukní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama