Nerozfofruj kapesné hned první den

16. ledna 2011 v 11:31 | Krasna.cz |  Teenagerrs


Šetřit nebo utrácet?
Utratíš hned kapesné za šminky, oblečení, kino a předražené kafe? Jak to udělat, aby ti vydrželo celý měsíc?
Právě jsi dostala kapesné a přesně víš, co s ním uděláš. Cestou ze školy se s kámoškou stavíš ve svém oblíbeném obchodě, ten super svetřík, co mají ve slevě, musíš mít. Pak si skočíte do kavárny na kafe a možná něco sladkého k tomu. Další den vyrazíte do kina a předtím zdlábnete něco rychlého u meka. A pak... už nic, protože ti z kapesného nezůstala ani koruna.

Abys nemusela celý měsíc jen nadávat, že jsi bez peněz, chce to zvolit jinou strategii. Popřemýšlej, za které věci nejvíc utrácíš a zkus je pořídit laciněji, nebo je nechej zaplatit někým jiným. Víš třeba, že se blíží tvoje narozky nebo že ti tvůj kluk chce koupit něco pěkného k Valentýnu. Nenápadně se zmiň, že to boží triko by ti fakt udělalo radost.

Jsi filmová maniačka a nejradši bys viděla všechno, co u vás v kině dávají, jen kdybys měla víc peněz na vstupenky? Vychytej, kdy mají akce na levnější lístky nebo si pořiď věrnostní kartičku, při které budeš mít třeba každou desátou návštěvu zadarmo.

Ulítáváš na kafi ze Starbucksu a nemůžeš bez něj začít den? Pořiď si tumbler, termohrnek, který můžeš nosit s sebou. Nejen, že tím budeš šetřit naši planetu, ale navíc získáš na svoje milované kafíčko desetiprocentní slevu.

Platíš každou sobotu kilo jen za vstup do klubu, kam chodíte zapařit? Zjisti si, jestli není v dosahu stejně dobrý podnik, kde se žádný vstup neplatí. Nebo si ohlídej různé slevové akce. Mnohdy mají holky do určité hodiny vstup zadarmo, na různých akcích máš vstup zadarmo v kostýmu nebo když znáš speciální heslo.

Chystáš se s miláčkem na romantickou večeři a tentokrát ho chceš pozvat ty, protože minule platil on? Zapátrej na různých slevových stránkách. Třeba narazíš na restauraci, kterou zatím neznáte a skvěle se tam nadlábnete za pár kaček. Koukni se na www.zlateslevy.cz, kde najdeš všechny slevy na jednom místě.

Vaši ti na mobil platí jen určitou částku a to, co provoláš navíc, si musíš doplatit sama. Že na to padne polovina tvého kapesného? Zkus zjistit, jestli by tvůj operátor neměl nějaký výhodnější tarif nebo balíček slev. A co zkusit některé hovory nahradit levnější SMSkou? Jestli si třeba pravidelně voláš s kámoškou z jiného města a vždycky je to na dlouho, sedni příště radši k počítači a zavolejte si přes skype. S webkamerou to může být docela legrace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama