Vážně ti po holení budou růst chloupky silnější?

16. ledna 2011 v 11:27 | Krasna.cz |  Teenagerrs


Holení podpaží
zdroj: profimedia.cz Holení podpaží
aktualizováno 13.01.2011, 23:06 | 13.01.2011, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk
Holky mají z holení žiletkou obavy. Bojí se, že jim pak budou růst silnější a rychleji. Je to pravda?
Hodně holek si na odstraňování chloupků vybere žiletku pouze jako poslední možnost. Je totiž přece všeobecně známo, že opakovaným holením jsou chloupky stále pevnější a hrubší. Nebo je to jen fáma?!?

Skutečnost je zcela jiná! Chloupky nejsou hrubší, jde pouze o vizuální efekt. Čím je tahle "fata morgana" způsobená? Kdyby ses na chloupek koukla pod mikroskopem, zjistíš, že má kuželovitý tvar a na vrcholu je tenčí. Když ho tedy seřízneš žiletkou, odstraníš právě tu tenčí část. Chloupky zůstanou z vrchu hranaté, proto vypadají tlustší.

Žila jsi i ty v omylu? Teď se klidně můžeš vzdát bolestivé depilace voskem nebo otravných a ne vždy voňavých depilačních pěn a krémů. Jejich účinek je sice možná delší, ale holení žiletkou na mokro je zaručeně nejrychlejší a nejpohodlnější. A během zimy ti klidně postačí!

Holení nohou

Je to totiž jedna z nejméně bolestivějších metod odstraňování nadbytečného ochlupení. Jedinou jeho stinnou stránkou jsou zarudlé pupínky, které se ti mohou na kůži udělat, zejména v oblasti třísel. Jak na ně?

Prvním důvodem, proč se dělají, může být tupá žiletka. Chce ji to pravidelně měnit! Nešetři ani holícím gelem nebo pěnou, můžeš si dokonce koupit přípravek určený pro citlivou pokožku. Kdyby jsi měla kůži opravdu hodně podrážděnou, klidně použij vodu po holení pro citlivou pleť, kterou si tajně vypůjčíš od taťky. :-)

Jak ještě můžeš předejít červeným pupínkům? Zkus se holit večer, než jdeš spát, a na noc si obleč jen košilku a zůstaň bez kalhotek. Díky tomu, že bude podrážděná pokožka volná, rychleji se zklidní.

Jak se holíš nejradši ty? A jaké triky ti zabírají na podrážděnou pokožku po holení? Piš do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama